BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKAYESİ

Kategoriler Haberler1 yorum

Türk Eğitim anlayışının/sisteminin içine sızdırılan, üniversite kampüslerinde akademik düşünceleriyle Türklüğün, Türkçülüğün değerlerini ayaklar altına alan, çocuklarımızı adına hakikat dedikleri yalanlarıyla zehirleyen; onlara vadettikleri sahiplenme sözleriyle, hayal tüccarlıklarıyla -teklif ettikleri kadrolarla- bir kısmını kullanan, bir kısmını kandıran; doğru yolun izinde olan fikirlerin/çocuklarımızın üzerlerine saldırtan, bazen birbirleriyle savaştırıp yine kendilerini kazandıran sistem günümüzde de halen devam etmekte ve bu şanlı milletin çocukları “Değerlerinden” vurulmaya, “Eğitim Sisteminden” saldırıya uğramaya devam etmektedir.

Mehmet Akif Ersoy, “Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl!” sözleriyle şerefli marşımızda belirttiği gibi, bizler hakkın karşısında boynumuzu kıldan ince kılanlardan, kendilerine ilim verilenlerden, ilmin yolda olmak olduğunu söyleyenlerden olduk. Bu yoldan dönersek de bize yazıklar olsun.

Ancak bu onurlu duruşumuzda, kayıt olurken verdiğimiz evrakları -üç beş kâğıt parçasını- kaybettirmek söylemleriyle tehdit edildik; devletin kendilerine verdiği koltuğun gücünü kullanıp da zihinlerini yıkadıkları arkadaşlarımızı üzerimize saldırttılar.

Onurlu duruşumuzun yolunda istiklal marşımıza, Türklüğümüze, Türkçülüğümüze saldırdılar. Biz kaybetmekten korkanlardan olmadık. Yerin üstü varken, akademi varken, edebiyat varken, yerin altını tercih edipte etki altına alabildiğimiz gençleri kullanıp saklananlardan, onların üzerlerine saldırtanlardan olmadık. Biz doğru olanın, hakkın ve hakkaniyetin yolunda, ilimin ışığında, Türklüğümüze, yüreğimizdeki heyecana, kanımızdaki şerefe ve aydın yarınlara inandık. Biz bir milletin eğitim anlayışını, değerlerini koruyabilirsek; milletin bekasını da koruyabileceğimize inandık.

Bir millet düşünün ki, marşı “Korkma!” diye başlıyor, “İstiklal!” diye bitiyor. Biz sizin tehditlerinizden, oyunlarınızdan, saldırılarınızdan korkar mıyız? bir düşünün…

Korkma Türk’ün evladı,

Bayrağın göklere çekildiyse;

Kanla bedelini ödedin diyedir sen!

Çünkü bir milletin eğitim anlayışını, bu karanlık zihinlerin elinden kurtaracak, kendini feda edecek yiğitlerimiz olmazsa; gelecek nesillerimizi zehirlemeye, eğitim kadrolarımızı nepotizm anlayışlarıyla sempatizanlarına peşkeş çekmeye, çocuklarımızın zihinlerini yıkamaya devam edecekler. Biz bu oyunu görüyoruz ve buna baş eğmeyiz. Biz şanlı tarihimiz boyunca inancımız dışında hiçbir gücün önünde ne eğildik ne de büküldük.

BİZİM TÜRKLÜĞÜMÜZ BAŞ EĞMEZ, BAŞ EĞDİRİR!

BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKAYESİ…

AYDIN YARINLARA ANDIMIZ VAR BİZİM!

ÖMER MEMOĞLU

BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKAYESİ” için 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir