Doğu Akdeniz ve Türkiye-Yunanistan gerilimi

Kategoriler Analiz/Strateji Yazıları0 yorum

İlgili habere göre: “Dışişleri Bakanı Cavuşoğlu, İsviçre’nin Doğu Akdeniz’de Türkiye-Yunanistan gerilimi için arabulucu rolü üstlenmeyi teklif ettiğini, Türkiye’nin de bu çağrıyı prensipte kabul edilebilir bulduğunu açıkladı.” deniyor.

Daha bunların işgal projelerinin menşeini dün yazdım hatırlarsanız. Bunların fikir enstitüleri İşviçre menşeilidir dedim. Yeni dönemde bizimle masaya oturmaya karar vermişler anlaşılan. -Sahada alt edemediğinizi anlaşmak üzere elbette masaya davet edersiniz. Bu gayet makbuldür- Biz de bunu kabul edilebilir karşılamışız. Ancak bizim sahada gösterdiğimiz gücü masada kırabileceğini zannedenler, yine büyük bir yanılgı içerisindedir. -Bu güçten kasıt, kısa bir zaman diliminde milli savunma stratejilerinde dik bir duruş sergileyerek ve bu karakterin benimsenmesi suretiyle dört bir yandan kıskaç altında tutulduğunu zannedikleri bu ulusun göstermiş olduğu başarının tezahürünü görüyor olmalarıdır.

Ülkemize örtülü operasyonlar düzenleyenler, bizleri masada anlaşmak üzere yanlarına davet eder olmuştur. Büyük Ortadoğu Projesinin içine çekilmek istenen bir Türkiye’den, Ortadoğu’da dilediği gibi misak-ı milli sınır güvenliği için harekât düzenleyen ve gereklilik halinde terörizmle mücadele için dünyanın her coğrafyasında hem istihbari hem kontraespiyonaj operasyon yapabilen bir Türkiye’ye geldik. Terörizm tehtidi ile yıllardır çatışmalarda şehitler veren, annelerimizin ağlamaktan gözünde yaş kalmadığı, yüreklerinin kan ağladığı günlerden insansız hava araçlarımızla yalnızca bir tuşa basarak tüm terör faaliyetlerini inlerinde yok eden, onları kapana kıstıran bir Türkiye çizgisine geldik.

Kuşkusuz Türkiye Cumhuriyeti savunma sanayiinde bu günlere gelebilmek için birçok değerli profesörünü sabotajlara, birçok vatan evladını terörist ataklara kurban vermiştir. Kan dökdüğümüzün uğruna anlaşma teklif edecekler, bu teklifte bulunmadan önce bunu iyice düşünmelidir. Bizim politikalarımızı geçmiş dönemlerde sopa göstererek yıldırmaya çalışanlar, bugün masada sunacakları havuçlarla şekillendiremeyecektir. Bu milletin yüreğini dağlayanlarla bu saatten sonra anlaşacak bir şey kalmamıştır. Hem sahada hem masada dik durmak, BİZDE ATASPORU’DUR!

– Ömer Memoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir